Інвалід має всі шанси і можливості бути працездатним і мобільним

Сьогодні інвалідність у всьому світі - це не вирок. Люди із втраченими кінцівками за допомогою новітніх технологій проте­зування можуть надалі бути працездатними і вести повноцінний, спосіб ЖИТТЯ. Повернути собі радість руху упродовж десяти років допо­магають працівники Центру протезування і реабілітації «Разан». Про можливості сучасних технологій заміни кінцівок розповів його дирек­тор Олександр Цісар.

Багато людей втрату рук чи ніг сприймають як непоправну біду. Чи можливо за допомогою протезуван­ня повернути людині працездат­ність?

Наш центр займається протезуванням, тобто робимо проте­зи руки і ноги тим, хто цього потребує. Можна замінити навіть палець на руці. Більшість пацієнтів, які до нас зверта­ються, втратили кінцівки внаслідок ампутації. Звичайно, це трагедія, але у світі завдяки новітнім технологіям такі люди продовжують свою трудову діяльність. Сьогодні в нас на обліку перебувають 3500 інвалідів, з яких у половини ампутовані кінцівки. Ці пацієнти в нашому центрі залишаються постій­ними клієнтами, оскільки в «Разані» працюють висококваліфіковані пра­цівники. Ми використовуємо сучасні матеріали і технології. Окрім того, ми ще й надаємо психологічну підтримку, а при потребі допомагаємо реабіліту­ватися фізично.

Ви також працюєте і за держза­мовленням. Які документи потріб­но мати людині, щоб виготовити у вас протез?

Щороку ми укладаємо із Мініс­терством соціальної політики за по­середництвом ПО «Укрпротез» угоду про безкоштовне забезпечення інва­лідів протезами. Проте людина, яка має довічну групу з інвалідності, то, пред’являючи довідку МСЕК, може поновлювати протез відповідно до терміну протезування. Сьогодні пер­винним інвалідам надають протез терміном дії три роки, але упродовж цього часу людина в разі зміни роз­міру кукси має право на заміну куксо- приймача. Працюючі інваліди та люди з двома ампутованими кінцівками мо­жуть протезуватися щороку. У нашому центрі на обліку перебуває понад 20 осіб, у яких відсутні дві ноги, але вони добре адаптувалися в побуті. Часом на перший погляд навіть не скажеш, що така людина пересувається на проте­зах. Наприклад, лікар з Рогатина, який згодом повноцінно ходити. Упродовж піврічного перебування у візку ампу­тована нога змінює положення. В та­кому разі ми кладемо пацієнта на жи­віт, змушуємо робити гімнастику, щоб випрямити ногу. Куксу тоді потрібно примотувати до куксоприймача елас­тичним бинтом.

Які ще послуги ви надаєте?

Ми також займаємося ортезуванням. Це в тому випадку, коли кін­цівка є, але її функція втрачена. Наше завдання - поновити її функціональ­ність. Наприклад, діти із ДЦП страж­дають на еластику. Для них фахівці нашого центру виготовляють із плас­тику ортез, який надійно фіксує ногу і поступово відновлюється функціо­нальність. Ортези також є ефектив­ними при переломах. З ним людина може плавати і купатися. Його не потрібно знімати і можна легко ви­сушити за допомогою фена. Головна перевага ортеза над гіпсом у тому, що він не втрачає своєї форми після тривалого користування і зручніший у користуванні. До ортезів належать ортопедичні корсети, бандажі, головотримачі, неопренові пояси, тутори на руки та ноги, ортопедичні апа­рати, еластичні пов'язки. Ми також виготовляємо клиновидні подуш­ки та косинки для підтримки руки, ортопедичні устілки. Якщо людина потягнула спину чи руку, то краще зафіксувати їх за допомогою ортеза.

Дивіться також

'
Тут людям повертають надію

Тут людям повертають надію

У житті трапляється всяке. В певний моме...
Разан повертає радість руху

Разан повертає радість руху

Протези стопи, які допомагають відновити...
Потрібна допомога?

Безкоштовна консультація

Надання відповідної медико-консультативної допомоги лікарем ортопедом-травматологом вищої категорії.

Якщо у Вас є якісь запитання? Ми будемо раді відповісти на них усіх. Скористайтеся контактною формою, щоб надіслати нам електронний лист.